Хакирани и објавени на интернет фотки на кои Кендал Џенер позира гола (18+)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Во хакерски напад биле украдени фотографии на кои Кендал Џенер позира гола, а направени од фотографот Расел Џејмс, кој ги фотографирал за потребите на својата книга „Angels“.

Иако тој фотографиите ги криел до објавувањето на книгата за неколку дена, хакерите го нарушиле тоа задоволство, па фотките веќе можат да се видат на контроверзните страници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Секако, со оглед на тоа дека станува збор за припадничка на кланот Кардашијан/Џенер, многумина се убедени дека таа сама ги пуштила скокотливите фотки на интернет, со цел да го привлече вниманието за да се зборува за неа и за книгата.

Пријателите на манекенката, сепак, тврдат дека некој ги украл и пуштил во јавност фотографиите без дозвола од авторот и Кендал, пренесува TMZ.

Фотките се прилично експлицитни, па покрај градите и задникот, кои ионака често ги покажува, може да се види и нејзиното меѓуножје. Сите фотографии кои беа украдени можете да ги погледнете ТУКА.