Групна тепачка на жени со бурки: Ниту еден од минувачите не им се доближи да ги раздели (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Шокирани минвачи само минале покрај нив и никој не се обиде да ги раздвои.

Пет жени во бурки се истепале покрај споменатиот пат во Саудиска Арабија, додека една од нив постојано го оставала детето на земја па повторно го земала во раце.

Овој несекојдневен призор го снимиле шокирани воачи, пишува Дејли Меил.

На снимката се гледаат пет жени во бурки кои се тепаат среде бел ден во главниот град Ријад. Една од нив дури држела дете неколку пати го оставала на земја, па повторно го земала, додека постојано се тепала со друга жена.

За овој хаос причината се уште не е позната. Тие се тепале и тегнеле за коса, а како се изгледаше погледнете на видеото во продожение:

https://youtu.be/v37YkvK6kN8