Груевски: Не сум запознаен со сите аргументи околу исклучувањата од ВМРО ДПМНЕ (ВИДЕО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во судот денес се оддржува рочиштето за случајот на СЈО, „Титаник“, каде обвинет е поранешниот премиер, Никола Груевски.

Пред судот, запрашан за исклучувањата од ВМРО ДПМНЕ, кои ја тресеа изминативе два дена македонската јавност, Груевски посочи дека посакува да има едно силно ВМРО ДПМНЕ кое ќе ја поразии оваа власт.

Видеото објавено од Телма, во целост погледнете го во продлжение: