Во екот на аферата за силување, бившата на Роналдо откри каков е во кревет!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во центарот на вниманието веќе неколку недела е скандалот на Кристиано Роналдо и девојката по име Кетрин Мајорга која тврди дека фудбалерот ја силувал.

Поради обвинувањата полицијата во САД отвори обвинение против Роналдо, а целиот скандал сега го коментираше бившата девојка на Португалецот, Нереида Гилардо со која се забавуваше во 2009 година.

Роналдо раскина со Нереида точно неколку месеци пред наводното силување.

„Спрема мене никогаш не беше агресивен. Ни најмалку. Роналдо не е тип кој некого би присилил на секс, многу е нежен во кревет“, тврди Нереида.

„Се уште никој од обвинителството не ме контактирал, но ако ме контактираат, јас сум спремна да сведочан на суд“, додаде шпанската убавица.

Роналдо е убеден дека ќе ја докаже невиноста и дека судот ќе ги отфрли обвиненијата против него.