Спорт

Грешки какви што не му доликуваат: Сте гледале ли олку лош Буфон? (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен со пораз ја заврши сезoната во француското првенство.

Парижаните така го запишаа четвртиот пораз во последните девет натпревари во превенството, а два пати одиграа нерешено и победија само на три натпревари.

Екипата на Томас Тухел сезоната ја заврши со 91 освоен бод и поради лошата форма во финишот од сезоната не успеаа да освојат 100 бода.

Поради лошата форма ПСЖ остана и без трофејот во купот каде што во финалеот беа поразени од Рен после изведувањето на пенали (2:2).

Вчера ПСЖ изгуби со 3:1 од Ремис, а најголем виновник за овој пораз можеби е голманот Џанлуиџи Буфон.

Легендарниот Италијанец првиот гол го прими од еден тежок агол и тоа меѓу нозе, кај вториот имаше една навистина лоша реакција на не толку добар удар. Во продолжението прими и трет гол за кој веројатно не беше толку виновен, но и тука може да му се забележи поради катастрофалното лошо истрчување. (ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОВДЕ)

Извор: Спортски.мк

Advertisements
To Top