Горивата поевтинуваат за два денари


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Горивата, од ноќеска на полноќ, ќе поевтинат за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката на регулаторите, Еуросупер БС  95 ќе се продава по цена 65 денари за литар, а Еуросупер БС 98 ќе изнесува 67 денари за литар. Еуродизел (ДЕ V) ќе се продава за 52 денари за литар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ 1) за 40,5 денари за литар.

За 1,337 денари поевтинува и мазутот и еден килограм ќе чини 26,955 денари.