Голферката го возвраќа ударот: Се стегна во секси хеланки и покажа што умее


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Американската голферка Пејџ Спиранац, која неодамна си ја отвори душата за медиумите жалејќи се дека била во депресија поради интернет психичкото насилство и притисок кој го правеле врз неа поради носењето хеланки и наводниот неталент за голф, сега реши да го возврати ударот до сите „хејтери“, посилна од било кога.

Голферката која ја Инстаграм ја следат речиси еден милион фанови (и редно е да биде искрена дека повеќето не се таму поради голферските вештини) одлучи да демонстрира дека поканите за голф турнирите не ги добива поради атрактивниот изглед, туку првенствено поради талентот. Се стегна во жешки хеланки и реши да покаже што умее.

A video posted by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

A photo posted by Paige Spiranac (@_paige.renee) on

A photo posted by Paige Spiranac (@_paige.renee) on