Го предаде својот клуб: Оваа убавица направи трансфер каков не се памети! (фото)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Во спортскиот свет се изнагледавме секакви трансфери, но се уште не сме виделе ваков, како што направи Тугба Илдиз.

Станува збор за 30-годишна турска чирлидерка, која се одлучи да го напушти Анадолу Ефес, на чии натпревари настапуваше до сега, и му се придружи на Бешикташ.

За се да биде уште поинтересно, Тугба не крие дека навива за Фенербахче за тоа сведочат и фотографиите кои ги објави на Инстаграм.

Очигледно навивачките бои не и преставуваат проблем професионално да си ја врши работата.

Чирлидерките се неизоставен дел од кошаркарските натпревари, а сега фановите на Бешикташ ќе имаат во што да уживаат.

Fenerbahçe'm vurduğun gol olsun ??

A post shared by Tuğba İldiz Official Page (@tugbaildiz) on