Ги изнервира Србите: Ана Ивановиќ откри зошто не се омажи во татковината


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ана Ивановиќ гостуваше во емисијата Outside of ball и во таа прилика говореше за венчавката со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер.

Новинарот ја распрашуваше Ана за филмови, а убавата тенисерка откри дека обожава да гледа филмови и дека Notebook е нејзин омилен филм. Со оглед на тоа дека неодамна се омажи, новинарот ја праша кој е нејзин омилен филм со венчална тематика и содржина, а таа низ насмевка одговори дека го обожава филмот Wedding Crashers, кој ја раскажува приказната за непоканетите гости на свадбените прослави.

1-12-anaivanovic_insta1

„Тоа е една од причините зошто не се омажив во Србија, таму има многу непоканети гости на венчавките“, изјави Ана, што кај дел од српските фанови предизвика револт кој го искажаа на социјалните мрежи и речиси сите српски портали кои ја објавија веста.