Германскиот фудбалер е центар на внимание на италијанските медиуми – причината е ТАА


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Иако следнава фудбалска сезона ќе се пресели во втората италијански лига, Серија Б, германскиот фудбалер Оливер Крагл, играч на Фоџа, често е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Но, не поради фудбалот.

Главната причина за тоа е врската со атрактивната Алесија Мацари. Станува збор за 25 годишната риалити ѕвезда во Италија, која се занимава со пеење, а се почесто може да се види и на ТВ екраните во емисиите од спортски карактер.

На Инстаграм секојдневно постира провокативни фотографии, а има повеќе од милион следбеници, што е уште еден доказ колку е популарна.