Германски репрезентативец доаѓа на „Енфилд“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ливерпул оваа сезона игра феноменално под водство на Јирген Клоп, кој најави додатни засилувања во зимскиот преоден рок.

Клоп бара засилување особено во нападот бидејќи Садио Мане ќе замине на Куп на африкански нации и ќе отсуство најмалку еден месец.

Поради тоа германскиот стратег сака да донесе еден крилен напаѓач, а прва желба е младата ѕвезда на Баер Леверкузен, Џулијан Брант.

Брант оваа сезона игра фантастично во дресот на „фармацевтите“ и веќе дебитираше за германската репрезентација, а Клоп е спремен да плати 20 милиони евра за неговиот потпис.