Георгина попопуларна на трибините отколку Роналдо на теренот (видео)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Понежната, поубава и поатрактивна половина од Кристиано Роналдо, заводливата шпанска убавица Георгина Родригез, предизвика вистинска мешаница на трибините на стадионот на Јувентус во саботата.

Таа пристигна со пријателка да го следи натпреварот помеѓу Јувентус и Наполи во рамките на 2. коло од италијанската прва лига, а изгледа дека привлече поголемо внимание од било кој друг фудбалер. Со Георгина сакаа сите да се сликаат, па беше приилично зафатена, но сепак ги исполни барањата на сите кои беа околу свечената ложа на „Алијанц Стадионот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by جيو كريس follow this account (@georgina.my_queen) on

Се разбира, Георгина тука е поради Роналдо, а доколку нејзината популарност продолжи да расте со ова темпо, изгледа дека за кратко време би можела да ги престигне и свршеникот. Да додадеме дека Јувентус на тој натпревар го победи Наполи со 4:3.