Георгина му купи на Роналдо „поклонче“ од 500.000 евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Светското првенство во Катар не беше сјајна епизода во професионалната кариера на Кристијано Роналдо, па веројатно за да го расположи за Божиќ, Георгина го почести својот сакан со едно „поклонче“ од чија сума боли глава.

Георгина на Роналдо му подари „Ролс Ројс“ кабриолет верзија која вреди околу половина милион долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Секако дека со оглед на заработката која ја имаат сумата од 500.000 долари за Роналдо и Георгина е вистинска ситница и не претставува никаков проблем, па си се расфрлаат со кешот како што им чини по принципот „има се, може се“.