Фото: Запознајте ја наубавата ракометарка на Балканот!

19-годишната Матеа Плетиковиќ е една од најталентираните хрватски ракометарки, но исто така плени и со својата убавина.

Својот талент го покажа на Европското првенство до 17 година во 2015 година, а потоа доби неочекуван повик од тогаш актуелниот европски шампион Будуќност.

Младата Матеа покрај на ракометните терени, блеска и надвор од нив, а многумина тврдат дека е најубавата ракометарка на Балканот.

Nova godina,novi izazovi!???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

?

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on

???

A post shared by Matea Pletikosić (@mateapletikosic) on