ФОТО: За оваа перуанска „бомба“ велат дека ќе биде новата Лариса Рикелме


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Атрактивната Перуанка, Ниса Каути не го пропушти натпреварот на својата репрезентација против Хрватска.

Каути беше во центарот на вниманието на трибините во Мајами и сигурно беше поголема „атракција“ од фудбалерите.

Ниса е позната навивачка од Перу и сигурно ќе биде присутна на Мундијалот во Русија.

Се верува дека Ниса ќе ја наследи Лариса Рикелме, која до овој момент е најпозната фудбалска навивачка.