Фото: Оваа девојка го „украде“ срцето на ѕвездата на Реал!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Иско оваа сезона е еден од најдобрите поединци на Реал Мадрид, а одлично му оди и во приватниот живот.

Шпанските медиуми открија дека неговото срце го „украла“ 25-годишната актерка родена во Тенерифе, Сара Саламо.

Парот долго време се допишувал преку социјалните мрежи, а неодамна беа „уловени“ заедно во еден театер во центарот на Мадрид.

Новата девојка на Иско навистина изгледа прекрасно, па мора да признаеме дека плејмејкерот направил одличен избор.