Фото: Непоканетиот гостин го прослави Вардар – Кучето кое се појави на „Филип Втори“ ХИТ во светските медиуми


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Македонскиот шампион Вардар со вчерашниот натпревар на домашен терен против Розенборг (1:1) го заврши натпреварувањето во Лигата на Европа.

Токму со овој натпревар македонскиот претставник обезбеди место во едни од најголемите англиски медиуми „Дејли Мејл“, „Бизнис Инсајдер“ и „Сан“ но не поради потег, гол или пак резултатот, туку поради кучето кое влезе на теренот.

Кучето свое шоу направи во вториот дел кога втрча на теренот, голманот Гачевски се обиде да го отстрани од теренот. По краткиот прекин натпреварот продолжи.