ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа.

„Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на Роналдо.

Португалецот во таа прилика го крена дресот и ги покажа стомачните мускули, а после мечот Лингард на Инстаграм објави своја фотографија и праша: Кој е подобар?

View this post on Instagram

Who Did It Better? ?? #99 #CR @jlingz

A post shared by JLingz ? (@jesselingard) on