Фото: Емили Ратајковски му го украде шоуто на Леброн Џејмс


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Леброн Џејмс е еден од најдобрите кошаркари во светот и одигра одличен меч во победата на неговиот Лејкерс над Минесота минатата недела.

„Кралот“ го заврши мечот со 24 коша, 11 скока и 9 асистенции, но и покрај тоа падна во сенка на убавата Емили Ратајковски.

Познатата манекенка и фотомодел беше во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес и му го украде шоуто на Леброн.

View this post on Instagram

Checking in on boo @kingjames

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on