ФОТО: Адриана Лима на ревија дојде со дрес од Бразил


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Светското фудбалско првенство е главна тема дури и во светот на модата! Тоа го покажа една од најпознатите манекенки во светот и фан на „кариоките“ – Адриана Лима.

Во моментов Лима е една од ѕвездите на „Модната недела“ во Париз. Меѓутоа тоа не и пречи да и дава поддршка на бразилската репрезентација и со гордост да позира во дресот на „селесао“, дури и на ревиите.

На последната ревија во Париз, Лима се појави во дресот на Бразил и гордо позираше пред фотографите.