Вебкафе

Фотката од овој брачен пар на плажа стана вирален хит поради фантастична причина

Инстаграм блогерката Jazzy, која на социјалната мрежа ја следат скоро 30.000 луѓе, сподели фотка од плажа на се фотографирани со сопругот, со која испрати моќна порака која стана вирален хит на интернет.

„Низ годините овој човек ја сакаше секоја облина и секоја стрија на моето тело. Не разбирав зошто. Како може да сака нешто што е толку несовршено? Како човек, кој е роден фит може да сака некоја како мене? Немам рамен стомак, се тресам додека одам, ако потрчам побрзо по скалилата, телото ми игра цело. Но, сега гледам дека имам ’совршено‘ тело. Секоја облина и секоја стрија на мене се поставени така за да двајцата бидеме среќни. Го сакам своето тело и најпосле гледам зошто го сака и тој“, напиша блогерката.

A post shared by Jazzy (@a_body_positive_jazzy) on

A post shared by Jazzy (@a_body_positive_jazzy) on

A post shared by Jazzy (@a_body_positive_jazzy) on

To Top