Фармеркиве ги продаваат 390 евра – еве зошто се валкани


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Австралиската компанија Нордстром беше прозвана на социјалните мрежи бидејќи продава калливи фармерки по цена од 390 евра.

Фармерките се опишани како типична американска работна облека, која ја симболира тешката работа. Компанијата вели дека ваквите фармерки порачуваат дека не треба да се плашите да се спуштите на земја и да се извалкате.

Овие фармерки наидоа на осуда, исто како и претходните кои на колената имаа проѕирна пластика. Голем број корисници искоментираа дека валканите фармерки се понижување на работничката класа.