Фабрегас го собра фудбалскиот свет на Ибица (фото+видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сеск Фабрегас вчера организираше прослава за својата венчевка со Даниела Семан, досегашната девојка и мајка на неговите три деца.

Прославата се одржа на „Ибица“, а очекувано тука присуствуваа голем број познати фудбалски имиња.

На прославата присуствуваа Луис Суарез, Лионел Меси, Дрогба, Маркус Алонсо, Џон Тери, Тиери Анри, Канте….

Младенците танцуваа на песната „Can’Take My Eyes Off You“..

https://www.instagram.com/p/BlpZEn7Avfs/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BlpCuSFlIfY/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BlpLrMWAGRR/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/Blpg7Zvg3fO/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BlpqmYDFmdv/?utm_source=ig_embed