Европските гиганти полудеа за бразилски талент!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓



Неколку европски гиганти ги праќаат своите скаути во Бразил за одблизу да ги следат настапите на младиот плејмејкер, Тиаго Маија.

Тиаго Маија момче има само 19 години, игра за Сантос, неодамна стана олимписки шампион со Бразил и најверојатно ќе се пресели во Европа уште во јануарскиот преоден рок.

Готово сите европски гигнати се заинтересирани за неговиот потпис, а најголем интерес во моментов покажува Манчестер Јунајтед.

Сантос за неговата слобода бара 20 милиони евра, а таа сума покрај Јунајтед се спремни да ја платат уште и ПСЖ и Челзи, кои исто така веќе подолго време се заинтересирани за Бразилецот.