Еве зошто казината нудат слот апарати со овошје


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Слот апаратите први пат се појавиле во крајот на 19 век и беа дизајнирани со рачка од страната која требало да се повлече за да започне играта.

На почетокот на 20-ти век, биле принудени да смислат поиновативно решение бидејќи стандардните слотови исплаќале само монети, па морало да се смисли ново решение. И за среќа смислиле. Сликите на картите ги замениле со знаци на овошје, лимони, сливи, лубеници иттн, а наместо монети, можело да се освојат, гуми за џвакање со вкус на овошјето кое го добиле со едно правило каде што секое вртење добива. Едни од најпознатите овошни слот игри се Flaming Hot и 40 Super Hot од EGT.

Модерно време на слот апаратите

Слот апаратите важат за една од најпознатите казино игри во сите казина. Овошјата и ден денес се присутни на сите слот апарати, а за добра забава е петребно да направите неколку кликови на вашиот глушец или телефон.

Доколку барате добри слот апарати за играње од дома, одговорно ви ги препорачуваме казината на 1xBet и Bet365 кои нудат најголем спектар на секакви казино игри.