Еве какво време носи денешната среда


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Времето во Македонија, денеска, среда, 19. април, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со локални врнежи од дожд, кои на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со краткотраен дожд. Ќе дува умерен северен ветер, a дневната температура ќе достигне до 18 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид 14, Битола 15, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 18, Дојран 20.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во западните делови променливо облачно, околу пладне и попладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 10 до 22 степени.