Славни

Екс ѕвездата на Ливерпул си најде нов клуб благодарение на градите од сопругата

Поранешниот фудбалер на Арсенал и Ливерул, Џермејн Пенант кариерата ќе ја продолжи во седмолигашот, Билеркиј Таун.

Тоа е истиот оној клуб кој пред неколку дена беше во цетарот на вниманието откако ги отпушти чирлидерките затоа што биле премногу секси, па го одвлекувале вниманието на фудбалерите.

Токму поради тоа поедини медиуми наведуваат дека Билеркиј Таун го ангажирал Пенант поради неговата секси сопруга Алис Гудвин, сопственичка на најдобрите гради во Британија.

Oh, I think you're the one @preetiyoungtwin ??

A post shared by ? ALICE (@xxalicegoodwinxx) on

Идејата на сопственикот е старлетата да го привлече вниманието и така да ја поправи репутацијата на клубот.

Co-ording ??

A post shared by ? ALICE (@xxalicegoodwinxx) on

Purple Sun ☀️

A post shared by ? ALICE (@xxalicegoodwinxx) on

Aqua Season ? Forever @pretty__pink__princess

A post shared by ? ALICE (@xxalicegoodwinxx) on

Pool Party Vibes ⚫️⚪️

A post shared by ? ALICE (@xxalicegoodwinxx) on

Advertisements
To Top