Егзотичната заводливост на Клелија Теодору


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Клелија Теодору е фотомодел и „риалити“ ѕвезда со грчко потекло која е родена на Кипар. Нејзина постојана адреса на живеење е Есекс, Англија.

Во работата пред камерите, Клелија најчесто рекламира заводлива и секси долна облека, па така ја користи можноста да ги покаже своите неодоливи женски атрибути.

Иако е родена во егзотичен крај, таа летата ги минува во Доминиканска Република и Шпанија. Ибица е една од нејзините омилени дестинации.

Се има подложено на оперативен зафат за намалување на градите, бидејќи поради нивната големина имала болки во грбот и главоболка. Смета дека тоа било нејзина исправна одлука, бидејќи сега може да ги носи бикини костимите кои претходно не одговараа на нејзината фигура.