Еден убиен и две лица ранети во близина на гласачко место во Калифорнија – напаѓачот најден мртов


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Нападот, во кој едно лице со автоматско оружје  застрела еден маж и повреди две жени близу до гласачкото место во калифорнискиот град Азуса, во близина на Лос Анџелес, не бил поврзан со изборите во САД.

Две гласачки места во регионот беа затворени вчера во времетраење од неколку часа.

По акцијата на полицијата, напаѓачот бил пронајден мртов во неговиот дом.

Не е познато дали бил убиени од страна на органите на редот или пак се самоубил.

Нема повредени припадници на полицијата.