Славни

Дуа Липа во врска со братот од Бела и Џиџи Хадид

24-годишната музичка ѕвезда со албанско потекло, Дуа Липа, после 5-годишната врска со готвачот Исак Кару, сега има нова љубов во животот.

Липа на црвениот тепих на доделувањето на Американските музички награди во Лос Анџелес се појави со своето ново момче – славниот модел Анвар Хадид, брат на планетарно популарните манекенки Бела и Џиџи Хадид. Тие на оваа манифестација за прв пат се појавија заедно на црвениот тепих од официјален настан.

Двојката размени бакнежи пред стотиците камери, па лесно може да се констатира дека Дуа е вљубена до уши.

To Top