Дуа Липа во фустан со засек до колкови


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Славната пејачка и модел Дуа Липа за прошета низ Њујорк избра модна комбинација која вклучуваше бел лежерен и комотен фустан со опасно висок страничен засек. Таа се наоѓаше во придружба на своето момче, Ајзак Кару.

По гласините дека врската е во криза поради неверство на Кару, двојката го потврди спротивното. Липа како и секогаш носеше храбра комбинација, со висок засек, жолт качкет и високи потпетици.