Дождот не прекинува: Суперкласико нема да се игра ниту вечерва!?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Целиот свет со нетрпение го очекуава дуелот помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата во финалето од Копа Либертадорес.

Натпреварот требаше да се игра синоќа, но беше одложен поради обилните дождови кои го зафатија Буенос Аирес.

Натпреварот треба да се игра вечер од 20 часот, но последните информации од Аргентина говорат дека дождот не прекинува и дека дербито повторно е под знак прашалник.

Теренот на „Бомбониера“ е буквално покриен со вода, а конечната одлука треба да биде донесена денеска во 15 часот. Доколку нема услови за игра, натпрварот ќе се одигра следната недела.