Дизелот поскапе за дополнителни 3 денари


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


За само една недела дизелот поскапе вкупно 5 денари.

Според последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги цената на бензинот останува иста – 86,5 денари за литар, а цената на дизелот ќе биде повисока за 3 денари па наместо денените 94,5 денари по литар од утре ќе се продава за 97,5 денари по литар.