Дилери уапсени во Центар и на Бит Пазар


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Полициските службеници од СВР Скопје, вчера во 22.30 часот, во центарот на Скопје го лишиле од слобода А.А.(38) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

„Исто така вчера во 22.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит пазар го лишиле од слобода Б.Ф.(33) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја“, информираат од МВР.