Џиџи Хадид ја откри тажната вистина за нејзиниот слаб изглед!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Џиџи Хадид е една од најпознатите манекенки на светот, последниве денови беше мета на хејтерите поради својот изглед. Џиџи на почетокот на својата кариера за многу беше „предебела“, а во последно време ја обвинуваат дека е преслаба.

Џиџи на Твитер открила дека боледува од хипотиреоза, болест која може да предизвика Хаштимов синдром. Хипотиреозата влија на изгледот, па жените кои боледуваат од овие болести варираат од слабеење до дебелеење.

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Ги замоли фановите и хејтерите на социјалните мрежи да престанат да ја осудуваат да ја обвинуваат поради користењето на лекови.

„Научете да имате повеќе емпатија за секој, бидејќи никогаш не ја знаете целосната приказна. Искористете ја енергијата за себе да се направите подобри, наместо да се крути кон тие кои не ги сакате“ порача Џиџи.

winding down .. robe & @reebokclassics ☁️?? #ad

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on