Дете во Скопје до смрт искасано од кучето на комшијата


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчера попладне во Скопје малолетно дете им подлегна на повредите откако беше искасно од кучето на неговиот сосед, извести МВР.

-На 11.04 Во 18,25ч. од ГОБ „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесен малолетник од Скопје, кој според пријавеното подлегнал на повредите како последица од напад од куче, сопственост на неговиот сосед Н.Г.. Известен е јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за обдукција и се преземаат мерки за расчистување на случајот, се вели во соопштението од МВР.