Променливо облачна среда со сончеви периоди


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска во Македонија ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди.

Во источните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо oблачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен ветер од северозападен правец и дневна температура до 18 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид 15, Битола 16, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 18, Дојран 20.