Актуелно

Денес сонце и мала облачност

Сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови, каде е можна и изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кон крајот на денот ќе се промени во јужен.

Во Осоговско -Малешевскиот регион утринските температури ќе се спуштат под 0.

Утринските температури ќе се движат од минус 3 до 6 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 11 до 21 степен.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 3 и дневна до 18 степени.

До четврток ќе преовладува стабилно и значително потопло време со умерен јужен ветер, а од петок се очекуваат повремени врнежи од дожд и опаѓање на дневните температури.

Advertisements
To Top