Денес сончево време со температура до 29 степени


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи.

Од таму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со дневна температура до 26 степени.