Актуелно

Денес сончево време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи.

Од таму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со дневна температура до 26 степени.

Advertisements
To Top