Актуелно

Денес облачно и нестабилно со пороен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, посебно попладне во западните и јужните делови на земјата.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 9 степени, а дневната од 9 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, со локален пороен дожд и грмежи. Утринската темпеаратура ќе достигне 7 степени, а дневната до 17 степени.

До вторник ќе се здржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд, а во попладневните часови процесите локално ќе бидат поинтензивни. Од среда условите за нестабилност ќе се намалат и ќе преовладува посончево и потопло време.

Advertisements
To Top