Чкембари и Комити направија хаос и инцидент изминатиов викенд (снимка)


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Натпреварот меѓу Вардар и Пелистер беше во прекин во првото плувреме откако се случи голем инцидент меѓу навивачките групи на двата тима.

Дербито во македонското ракометно првенство помеѓу Вардар и Пелистер донесе голем инцидент по петнаесетина минути игра.

Откако популарните „Чкембари“ влегоа во салата, почнаа со факели ја гаѓаат обичната домашна публика па „Комити“ се симнаа на теренот и тргнаа да се пресметуваат.

Ракометарите на Вардар се обидоа да ги смират страстите додека пак битолските ракометари веднаш се повлекоа во соблекувалната.

Снимка: Екипа