Четворица силувале осумдесет и осум годишна старица


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Четири лица нападнале 88-годишна старица во селото Никуљане, општина Старо Нагоричане, а едното од нив двапати извршило и полов напад врз неа, соопшти полицијата.

Случајот го пријавил жител на селото Челопек, сопруг на ќерката на старицата.

По преземени мерки, полициски службеници ги пронашле и лишиле од слобода овие четири лица, а против А.З. од Куманово ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.