Братот на Ким Јон ун убиен во Малезија


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Братот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг ун е убиен во Малезија, објавија медиумите во светот.

ТВ Чосун, телевизија во Куала Лумпур, објавува дека Ким Јонг Нам бил отруен, односно прободен со отровни игли на аеродромот во Куала Лумпур од две жени, кои севернокорејски владини извори, тврделе дека истите биле агентки од Северна Кореја.

Полицијата се уште официјално го нема утврдено неговиот идентитет.