Блокиран сообраќајот на патот Градско-Прилеп


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Сообраќајот на патот Градско – Прилеп е во прекин во двата правца за сите возила.

Како што соопштија од Автомото сојузот на Македонија прекинот е поради штрајк што се одржува на овој патен правец.

Детали за тоа кој, зошто и до кога ќе го блокира сообраќајот не се наведуваат. На другите патишта во Македонија сé се одвива во најдобар ред, со умерен интензитет надвор од градските средини, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од земјата.