Бизарно: Ливерпул го пријави Салах во – полиција! (видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Несекојдневен случај на Островот.

Англискиот гигант Ливерпул го пријавил во полиција својот најдобар играч Мохамед Салах!

За се виновни се навивачите на Ливерпул кој го снимија како го користи мобилниот телефон додека управо со своето возило, тоа во Британија не е дозволено.

Иако не возеше долго, прекршок е прекршок, па Ливерпул одлучил да реагира.
Во договор со Египкќанецот, тој е пријавен во полиција и сега би можел да очекува одредена парична казна, но пишување на негативни поени.

Казните за вакво нешто воопшто не се наивни – шест негативни поени (со 12 се останува без дозвола дури три години), а можно е и одземање на возачката дозвола доколку таа е добиена пред две години.

Паричната казна која ќе мора да ја плати е 1.000 фунти.

https://twitter.com/POTN00DLEFRING/status/1029057968627695621