Бившата од Том Круз има нов момче: Кејти Холмс и Боби Вутен во врска


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Бившата сопруга на холивудската ѕвезда Том Круз, актерката Кејт Холмс е видена како се бакнува и се држи за рака со музичарот Боби Вутен III во Њујорк.

Холмс и Вутен беа „фатени“ од папараците на прошетка како се држат за рака и се бакнуваат.

Инаку, Боби Вутен III, како што пишува People, е басист и музичар роден во Чикаго, а меѓу другите соработувал и со Џенифер Лопез, Мек Милер и Џенифер Хадсон.

Холмс претходно беше во брак со мегапопуларниот актер Том Круз (59), со кој ја има ќерката Сури (16). Актерката подоцна беше поврзана со Џејми Фокс (54), неколку години подоцна, пред да раскине во 2019 година.