Би се осмелиле ли да го украдате персонализираниот автомобил на Ентони Џошуа?


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Шампионот во тешка категорија Ентони Џошуа пријавил во полиција дека неговиот „Ренџ Ровер“ е украден во моментите кога бил во посета на негов роднина во Лондон.

Џошуа бил во домот на својот роднина, а кога сакал да си замине сфатил дека неговиот автомобил го нема. На почетокот помислил дека некој си поигрува со него, но набрзо било јасно дека автомобилот кој вреди повеќе од 200.000 фунти е украден.

Британскиот боксер веднаш ја контактирал полицијата со надеж дека ќе го пронајде автомобилто кој е специјално дизајниран за него. Во изјавата за медиумите Џошуа потврди дека неговиот автомобил е украден и порача дека тоа бил исклучително храбар крадец бидејќи сигурно не би поминал добро доколку бил фатен.