Видео

Бесниот Ферари го извади од памет – вирално видео кое го насмеа цел свет

Снимката е направена во Задар, а стана вирален хит на социјалните мрежи откако се појави на светски популарната Фејсбук страна UNILAD Tech, каде има повеќе од 1,2 милиони прегледи.

Видеото е снимено за време на гостувањето на карванот Gran Turismo Adriatica 2017, кога задарскиот полуостров го „окупираа“ луксузни и бесни автомобили како Ферари и Ламборгини.

Advertisements
To Top