Славни

Беше фудбалерка, но си најде поисплатлива „работа“ откако ја избркаа од клубот

Атрактивната 22-годишна Англичанка Маделин Врајт си најде многу по доходовна работа откако беше избркана од нејзиниот фудбалски клуб поради возење автомобил под дејство на алкохол. Сега таа прави сексипилни видеа и фотографии за возрасни и со тоа направи вистински бум на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Врајт пред само една година градеше кариера како професионална фудбалерка, но голем успех и вистинска кариера направи во целосно друг бизнис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Убавата Врајт веќе неколку месеци ги продава своите провокативни фотографии и видеа и „работата“ одлично и оди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

22- годишната Маделин на крајот на 2020 година доби отказ од раководството на англискиот фудбалски клуб Чарлтон откако во јавноста се појави видео на кое таа вдишува хелиум и додека вози автомобил пие шампањ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Клубот ѝ врачи отказ, но атрактивната Маделин одличи да го искористи својот изглед и да се проба во друг бизнис. Одлуката брзо се покажала како многу исправна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

Врајт на почетокот една своја фотографија продавала по цена од 33 долари, но сега цената е 45 долари по фотка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madelene Wright (@madelene_wright)

To Top