Бензема го сруши рекордот на Меси за најбрз хет-трик


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Карим Бензема на мечот против Ваљадолид го сруши рекордот на Лео Меси за најбрз хет-трик во Примера.

Бензема постигна хет-трик за само седум минути во периодот од 29-та до 36-та и напарави подвиг каков навистина ретко се гледа.

Претходно тоа му успеа на Меси кој постихна три гола за 12 минути, а апсолутниот рекорд во Примера го држи Гамеиро кој постигна хет-трик за четири минути.